Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz

Blízko ostudě, přesto spokojenost

10. 7. 2009

Rosenborg - NSÍ Runavík 3:1 (1:1)

Fotbalisté Rosenborgu si v částečně pozměněné sestavě (odpočívali Prica, Sapara, Stadsgaard, Demidov, Lustig aj.) málem zadělali na pořádnou porci ostudy, když se po většinu zápasu s faerským soupeřem jen trápili.

Hosté hrající v pohodě se dostali již v počátku do dvou šancí, druhou z nich chladnokrevně proměnil Potemkin, když bezpečně přehodil brankáře Jarsteina, za což si vysloužil potlesk stadionu. Domácí spalovali jednu šanci za druhou, přeborníkem byl v tomto ohledu místy až trapný Zahora, jenž znovu ukázal, že jeho současné maximum je na úrovni rezervního družstva.

Ještěže do poločasu se štěstím vyrovnal Iversen. To druhá půle nebyla o nic lepší. Rosenborg tlačil, diváci vzdychali po každé neproměněné šanci, ale vítězný gól ne a ne přijít. Ale jak už je z posledních duelů Rosenborgu tradiční, pomohla poslední minuta, tentokrát dvojnásobně. Nejprve si s nabídnutou penaltou, po níž se hodně rozčiloval hostující trenér, poradil Konan. Za chvíli poté se prosadil i snaživý Olsen, jemuž však tento zápas celkově příliš nevyšel.

Rosenborg se "těší" na dvojzápas s ázerbajdžánským Karabachem Agdam. První duel se hraje již ve čtvrtek 16.7. na Lerkendalu od 19:00.

B.: 40. Steffen Iversen, 89. Didier Konan (pen.), 90. Trond Olsen - 6. Karily Potemkin