Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plzeň vyloupila Lerkendal

28. 7. 2011

Rosenborg - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Zápas jsme sledovali na Lerkendalu ONLINE

Zcela zaslouženě se mohli fotbalisté Plzně radovat s početnou výpravou svých fanoušků po závěrečném hvizdu duelu s Rosenborgem. Český tým oproti tomu norskému oplýval aktivitou, jistotou, rychlostí. Rosenborg jako by se nedokázal probudit z chmurné nálady, která Norsko v posledních dnech zaplavila.

Zápas odstartoval lépe Rosenborg, ale Plzeň se rozkoukala hodně rychle a vzala otěže duelu do svých otěží. Start zápasu přibrzdilo zdržení vynucené zraněním plzeňského brankáře Pavlíka, který musel být vystřídán kolegou Daňkem. Plzeň poté domácí začala přehrávat, ale do větších šancí se nedostávala, stejně jako na druhé straně domácí.

Uběhlo však pár minut lehce přes půlhodinu utkání, kdy Bakoš přehlavičkoval Dorsina a míč se dostal ke zcela trestuhodně volnému Václavu Pilařovi, který zavěsil přesně k pravé tyči - 0:1. Poté se hosté již tolik dopředu nehnali, svůj úkol pro tento duel si splnili právě tou vstřelenou brankou. Rosenborg byl opařený a neschopný vymyslet jakoukoliv kloudnou akci. Největší šancí domácích v prvním poločase můžeme vyhlásit hlavičku mladíka Svenssona.

Rosenborg vlétl do druhé půle velmi přímočaře, měl krátkou sérii rohů, ale stejně jako v prvním dějství se jeho aktivita omezila na úvodních pár minut. Plzeň hru vyrovnala, přesto ještě nechala v 57. minutě volného Skjelbreda, jenž měl skvělou příležitost k vyrovnání stavu, jenže přestřelil. Plzeň se začala soustředit na rychlé brejky, k nimž měla na trávníku ideální typy hráčů.

Domácí se poté uchýlili k dlouhým nákopům na vysokého Radeho Pricu, kterého si ale vzali pod správu plzeňští soupeři, především Čišovský nedal Pricovi vydechnout. Švédský útočník Rosenborgu hlavičky vyhrával, ale záložníci získané míče nedokázali dát distribuovat.

Poslední čtvrthodinu se hrál otevřený fotbal, domácí se snažili vstřelit branku, Plzeň měla také několik pološancí, kterým chyběla větší rozvaha. Mikael Lustig napodobil v 87. minutě kolegu Skjelbreda a v solidní pozici přestřelil, chvíli poté se nedohodli Prica a Dorsin, druhý jmenovaný se dostával do lepší pozice, jeho švédský kolega mu míč sebral téměř z hlavy.

Tak se stalo, že Plzeň mohla slavit. K postupu do posledního předkola Ligy mistrů má mnohem blíže ona. Odveta se odehraje ve Štruncových Sadech ve středu 3. srpna.

B.: 33. Václav Pilař
Sestava RBK:
Daniel Örlund - Mikael Lustig, Jim Larsen, Simen Wangberg, Mikael Dorsin - Per Ciljan Skjelbred, Markus Henriksen, Fredrik Winsnes - Jonas Svensson (73. Trond Olsen), Rade Prica, Morten Moldskred (82. Mushaga Bakenga)
Rozhodčí: Matej Jug (Slovinsko)
Diváci:
8 028

 

rbk.pngrbk.png

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář