27. 7. 2011

Rosenborg - Viktoria Plzeň 0:1

FOTOGRAFIE - průběžně aktualizovaná
přenos již skončil

Odpískáno, konec, Viktorka zaslouženě v Trondheimu vyhrála, mizérie Rosenborgu nebere konce. Děkuji za sledování tohoto přenosu, zítra naše stránky přinesou reportáž z duelu s mnohem větším počtem fotografií.

90' Diváci už opouštějí svá místa.

90' Nic převratného se na hřišti neděje, Rosenborg nemá síly a dnes ani kvalitu, Plzeň se spokojila s jednou vstřelenou brankou.

90' Stadion se ještě snaží své miláčky vyprovokovat k aktivitě. Hráči však dnes nepředvádějí dobrý výkon.

90' Zdá se, že si Plzeň výhru již pohlídá.

90' Prica sebral Dorsinovi míč z hlavy, ač byl jeho kolega z obrany v lepší pozici. Rozhodčí nastaví 4 minuty.

89' 8 028 diváků je dnes přítomno na Lerkendalu.

89' Rosenborg měl dva rohy, Jim Larsen nedosáhl na zadní tyči na zajímavě kroucený míč.

88' Plzeň střídá, Pilař si jde odpočinout, bránit výsledek přichází Ševinský.

87' Mikael Lustig ve velké příležistosti přestřelil.

86' Hráči Plzně to se sebevědomím možná přehánějí, Rajtoral místo jednoduchého odehrání lidově řečeno zadrbal a dal příležitost domácím.

85' Jiráčkova hlavička neměla daleko k druhé brance hostů.

84' Plzeňští nyní tlačí, mají roh.

82' Zatímco je ze hřiště odnášen Bakoš, Rosenborg vystřídal - místo Moldskreda přišel Bakenga.

81' Aktivita domácího kotle, který nyní trůní za Daňkovou bránou, slábne, zato hostující fanoušci, z nichž je část vysvlečena do půli těla, neúnavně povzbuzuje.

80' Brankář Daněk skákal pro míč s typickou brankářskou pozicí, zranil však Pricu.

78' Petržela dolů, na Lerkenadlu si zahraje Ďuriš.

77' Rade Prica začíná vyhrávat hlavičkové souboje s vysokými plzeňskými stopery, hra po zemi mu však dnes nejde.

76' Plzeň měla další šanci, hosté se dostávají do mnoha úniků, domácí jsou čím dále zoufalejší.

75' Pilařův výkon zcela zastiňuje nejen hráče soupeře, ale i na druhé straně hrajícího Petrželu.

74' Dobrá příležitost pro hlavičujícího Koláře, byl však tísněn a zamířil nad branku.

73' Mikael Dorsin fauloval Rajtorala, za což byl odměněn žlutou kartou. Zároveň dochází ke střídání u RBK, dolů Svensson, na plac Olsen.

72' Rosenborg kope prostřednictvím Winsnese roh. Míč se dle diváků otřel jednomu z hostujících borců o ruku, rozhdočí nechává pokračovat ve hře.

71' Zajímavou situaci teď špatně řešil Bakoš, nenahrál nabíhajícímu Rajtoralovi, navíc  byla jeho střela zblokována.

69' Plzeňský kapitán nakonec nahrál vedle stojícímu Rajtoralovi, který zkusil štěstí, leč neúspěšně.

69' Pavel Horváth zahraje další přímý kop z cca 30 metrů.

67' Marian Čišovský nepustil do brejku Pricu, nutno uznat, že slovenský stoper hraje velmi jistě.

67' Jenže hosté nestřílejí, zdá se, že spíše chtějí donést míč až do branky. Výjimkou byl nyní Pilař, ale netrefil přesně.

66' Plzeň vyráží do mnoha brejků.

64' Plzeňský Jiráček dostal žlutou kartu za faulu na Skjelbreda.

63' RBK nyní obléhá pokutové území Plzeňských, ale do šance se nedostal.

61' Rosenborg ztrácí aktivitu, která ho zdobila v samém počátku druhé půle. Plzeň se zdá být zkušenějším a vyzrálejším mužstvem a hlídá si výsledek.

60' Jim Larsen čistě ukrojil agilního Pilaře, Plzeň s autovým vhazování vyčkává.

59' Plzeňský brankář Daněk si nyní nebyl příliš jistý při chytání centru, zkrotil jej až nadvakrát.

57' Skjelbred měl vynikající příležitost ke skórování, z dobré pozice a pěkného náběhu vysoko přestřelil.

54' Domácí příznivci spílají rozhodčímu, který neviděl Pilařův faul na Henriksena, na druhé straně trestá Moldskreda žlutou kartou.

52' Plzeň hru už vyrovnala, nyní kope Horváth roh.

49' Zajímavé je sledovat souboje dvou mladých štírků Svenssona a Pilaře.

47' Rosenborg vstoupil do druhé půle s větší chutí, zřejmě hráči dostali v šatně od trenéra co proto.

46' Druhý poločas už je zahájen, přestávku v hostujícím sektoru vyplnily mírné problémy, které už jsou snad vyřešeny.

45' První poločas končí, Plzeň po jeho odehrání vede zcela zaslouženě.

45' Domácí se po delší době dostávají na dostřel plzeňské svatyně, Pricovi sebral míč z hlavy gólman Daněk.

45' Rosenborg se zdá být zcela v rozkladu, Plzeň jej přišpendlila před jeho vlastní branku.

45' Horváth vyslal na branku Rosenborgu jedovatou střelu, fanoušci domácích žádají větší aktivitu a nasazení od svých miláčků.

45' Nastavuje se 5 minut. Plzeň domácím zle zatápí.

45' Petržela ve vyložené pozici jen protáhl Örlundovy kosti. Plzeň má sérii rohů.

44' Prica se v dobré pozici na penaltě nepříliš důrazně snažil o zakončení, obrana Plzně mu míč ukopla.

42' Petržela byl v ostrém souboji nejspíš faulován, rozhodčí nepískl, Svensson poté měl dobrou šanci, kdy hlavičkoval těsně vedle Daňkovy tyče.

41' Plzeň už neútočí v tolika lidech, snaží se zodpovědně bránit. Rosenborg dnes nevypadá na žádné gólové hody.

40' Lerkendal se zlobí, rozhodčí nepustil do šance Svenssona, místo toho odpískal Henriksenovi hraní rukou.

38' Přímák se bude opakovat, rozhodčí si pozval na kobereček Bakoše a Larsena, jimž uděluje za strkanice po žluté kartě.

37' Karta pro Čišovské za fau na Svenssona. Moldskred bude zahrávat přímý kop.

36' Rajtoral vybojoval míč, k vhazování se příliš ale nemá.

36' Prica se dostal k hlavičce, míč spíše líznul do zámezí.

33' Plzeň vede 1:0, branku vstřelil zcela nehlídaný Pilař.

33' Plzeň je velmi aktivní, váhá však se střelami, její hráči zatím nejsou dost důrazní.

32' Hostující kapitán poslal nadýchaný míč přímo do náručí brankáře Örlunda.

31' Domácí diváci i Henriksen se diví, byl mu připsán faul, kopat bude Pavel Horváth.

30'  Zdá se, že Radeho Pricu si vzal dnes "do parády" Čišovský, svádí s ním vyrovnané hlavičkové souboje.

29' Teď fotbalovost byla vystřídána nepřestnostmi a bojem, na obou stranách hledají ofenzivní hráči cestu k soupeřově brance.

28' Rajtoral trochu divoce upadl přes Pricu, je hned na nohou.

26' Plzeňští fandové předvádějí poskakovací kreaci, která je typická spíše pro severské fanoušky. I řekněme polovina pokřiků a chorálů má stejnou melodii v obou fanouškových táborech.

25' Winsnes na velkém vápně prováhal slušnou příležitost ke střele

24' Rajtoral fauloval Moldskreda, ten zahraje přímý kop.

23' Nebezpečná střela jednoho z plzeňských prolétla vedle Örlundovy pravé tyče, to se dá počítat za solidní brankovou příležitost.

22' Jiráček se na malém vápně dral ke střele, Larsen ho k zakončení nepustil.

20' Simen Wangberg předvedl obětavý zákrok, Rosenborg se i jeho přičiněním dostal na útočnou polovinu.

20' Další plzeňský fotbalista leží na zemi, je to u postranní čáry Pilař.

19' Do příležitosti se dostával Svensson, k míči ho dvojblok hostujících beků nepustil.

18' Pavel Horváth mířil nad.

18' Plzeň má přímý kop ze zajímavé vzdálenosti, faulován byl Limberský.

17' Michal Daněk už je na hřišti, můžeme pokračovat.

16' Stále se nehraje, náhradník Daněk není ještě připraven.

14' Plzeň bude muset vystřídat brankáře, Roman Pavlík nemůže pokračovat.

14' Roman Pavlík si k nelibosti domácích fans vyžádal další ošetření.

13' Po krátkém ošetření brankáře Pavlíka je roh konečně zahrán, bez jakéhokoliv efektu.

12' Svensson na pravé straně vybojoval míč, Skjelbred byl faulován. Přímý kop z kopačky Winsnesovy odvrátili hosté po mírných zmatcích na roh.

10' Obrana hostů bez problémů odvrací, to samé dělá s ostatními centrovanými míči z kopaček Rosenborgu.

10' Domácí mají roh.

9' Osmělili se i domácí, obrana Plzně však nepouští hráče Rosenborgu k zakončení.

7' Plzeň tlačí, hraje hlavně po levé straně a vybojovala roh.

6' Velká příležitost hostů. Horváth z levé strany odcentroval, Kolář před brankou v nadějné pozici netrefil.

6' Plzeň kope roh.

4' Z dálky to zkouší chvíli po svém švédském kolegovi i Henriksen, podobně špatně.

2' První střelu vyslal z přímého kopu Rade Prica, mířil však hodně nepřesně.

20:47 Proběhla avizovaná minuta ticha, pojďme se soustředit už jen na fotbal!

20:43 Obě jedenáctky jsou na místě, domácí se oficiálně rozloučili s Perem Ciljanem Skjlebredem, který dnes hraje svůj poslední zápas na Lerkendalu v dresu RBK.

20:41 Zdá se, že začátek zápasu bude silně věnován památce obětí vraha Anderse Breivika.

20:38 "Díky Rosenborgu se vracíme zpět do všedního Norska", tolik závěrečná věta ministra.

20:35
Hrací plocha je prázdná, stadion si ještě připomíná páteční tragédii, promlouvá jeden z norských ministrů. Po nástupu týmů na plochu bude samozřejmě ještě následovat minuta ticha.

20:33 Stadion ztichl, na obrazovkách běží smutné záběry z páteční události v Oslo.

20:27 Zatímco se oba týmy pečlivě rozcvičují, doplním ještě jména rozhodčích. Zápas dostal pod svou delegaci Slovinec Jug s kolegy Ulem a Kogejem.

20:25 Náhradníci
Rosenborg: Bråthen, Olsen, Lago, Bakenga, Åsen, Midtsjø
Plzeň: Daněk, Ďuriš, Trapp, Fillo, Ševinský, Darida, Hora

20:18 Zdá se, že fans Plzně mají spoustu energie, od zhruba osmé hodiny skandují a zpívají. Na protější tribuně se kromě dalších Plzeňáků chystá českému týmu (především  slovenským hráčům v něm hrajícím)  fandit i skupina Slováků s vlajkou.

20:14 V Trondheimu po několika deštivých dnech konečně vládne příjemné počasí, pořadatelé však ani přes tento fakt nečekají velkou návštěvu. Na jedenadvacetitisícový stadion by si mělo najít cestu zhruba sedm tisícovek diváků.

20:07 K rozcvičení nabíhají nejprve hráči Plzně za hlasité podpory svého padesátičlenného kotle i několika příznivců na protější tribuně, chvíli po hostech na trávník vybíhají i domácí, také za podpory svých fanoušků.

20:02 Rozcvičují se zatím jen brankáři, ti plzeňští laškují se svými fanoušky, od nichž je dělí pouhých cca dvacet metrů + fotka v albu.

19:58 Sestavy
Rosenborg: 1 Örlund, 2 Lustig, 3 Dorsin (kap.), 4 Larsen, 8 Winsnes, 10 Moldskred, 15 Skjelbred, 16 Wangberg, 19 Henriksen, 22 Svensson, 30 Prica
Plzeň: 33 Pavlík, 6 Pilař, 8 Limberský, 10 Horváth (kap.), 11 Petržela, 18 Bystroň, 20 Jiráček, 23 Bakoš, 26 Kolář, 27 Rajtoral, 28 Čišovský

19:46 Stadion je zatím téměř prázdný, zatím přítomná dvacítka domácích kotelníků zahaluje svůj sektor do černého hávu, v sektoru hostů už se objevuje první trojice příznivců Viktorie.

19:27 Budu vám přinášet aktuální informace včetně exkluzivních fotografií přímo z místa.

19:26 Vítám vás u dnešního přímého onlajnového přenosu z trondheimského stadionu Lerkendal, kam k zápasu třetího předkola Ligy mistrů přijela plzeňská Viktoria.