Jdi na obsah Jdi na menu

St. Johnstone si z Lerkendalu odvážejí vítězství

Rosenborg - St. Johnstone 0:1 (0:1)

Nelichotivým výsledkem z pohledu domácích borců skončil úvodní zápas z dvojduelu Rosenborgu a skotského týmu St. Johnstone. Britové si odvážejí z Trondheimu velice příznivý dárek v podobě vítězství 1:0.

RBK nepotvrdil roli favorita, především první poločas byl jedním slovem zoufalý. Hosté využili jeden ze svých čtyř rohů, které měli během zápasu možnost zahráva, před brankou dorážející Wright byl zcela nepokrytý. Jinak měl ale norský tým především ve druhém poločasu docela dobré příležitosti, aby zápas minimálně zremizoval. Ovšem střelecká nemohoucnost tentokrát stála proti.

Odveta ve čtvrtek 25. července bude jistě zajímavá. RBK má kvality na to, aby ve Skotsku nepříznivý výsledek otočil, nyní mají navíc norské týmy krátkou přestávku, během níž se mohou všichni zranění hráči dát dohromady a ten zbytek kádru má příležitost kvalitně zregenerovat a nabrat síly na druhý zápas. Rosenborg už svou kůži neprodá jistě lacino tak, jak ji prodal v prvním duelu.

B.: 18. Frazer Wright
Sestava RBK: Daniel Örlund - Cristian Gamboa, Stefan Strandberg, Tore Reginiussen, Mikael Dorsin - Jonas Svensson, Daniel Berntsen (82. Ole Selnæs), Mike Jensen - Tobias Mikkelsen (46. Bořek Dočkal), Nicki Bille (57. Alexander Søderlund), John Chibuike
Rozhodčí: Halis Özkahya (Turecko)
Diváci: 5 952