Jdi na obsah Jdi na menu

Trondheimští v repre výběrech

1. 3. 2012

Středeční přípravné mezistátní zápasy se týkaly samozřejmě i norských výběrů. Muži vyhráli 3:0 na půdě Severního Irska, branky skandinávců zaznamenali Nordtveit (Mönchengladbach), Elyounoussi (Fredrikstad) a Ruud (Odense). V základní sestavě nechyběl Markus Henriksen, mladík z Rosenborgu, který na sebe upozornil předešlými dobrými výkony na reprezentačním turné v Thajsku.

'
Markus Henriksen je na norský dres již zvyklý, v Belfastu odehrál 78 minut

V norské jedenadvacítce byla trondheimská stopa výraznější. V základní sestavě severské reprezentace na stadionu v Nove Gorici proti domácí slovinské reprezentaci nastoupil sice jen Jonas Svensson, jenž byl do výběru nominovaný dodatečně a vystřídán byl v poločase ålesundským Fredrikem Ulvestadem, ale více na sebe upozornil stoper Simen Wangberg, donominovaný namísto klubového kolegy Stefana Strandberga. Wangberg naskočil do duelu patnáct minut před koncem, ale dokázal brankou v nastaveném čase zařídit konečnou remízu 2:2. První norský gól zaznamenal Drage v 65. minutě.

Zdroj: rbk.no